"> Adidas Gazelle - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks Memories News

Adidas Gazelle

23 marca 2019

Adidas Gazelle

Adidas Gazelle

Historia

But ten to obok modeli Superstar oraz Stan Smith, najbardziej popularne klasyczne obuwie spod znaku Adidasa. Model ten, niewątpliwie kultowy, zyskał popularność latach 70′, za sprawą przejścia z obuwia sportowego na buty idealne do użytku codziennego. Obuwie sportowe – Gazelle pierwotnie można było zobaczyć, podziwiając Olimpijczyków, a zwłaszcza reprezentantów Niemiec. Mark Spitz, zdobywca 7 złotych medali na olimpiadzie w Monachium. Triumfator wzniósł buty ku górze i Gazelle zostały zapamiętane już na zawsze.

Wygląd

Adidas Gazelle to nisko osadzona cholewka, kontrastujące i wszystkim dobrze znane 3 paski po bokach, i zdecydowanie ponadczasowość. Na pierwszy rzut oka but nie wnosił nic nowego, nic bardziej mylnego! Mianowicie były to pierwsze sportowe buty wykonane z zamszu. Pomimo dużej ciekawości i zainteresowania modelem, jego popularność spadła aby jeszcze w tej samej dekadzie powrócić w wielkim stylu. Dodatkowo odznaczają się również złote napisy„GAZELLE” wytłoczone na boku cholewki. W środku but posiada miękką wyściółkę, zapewniającą komfort oraz idealne dopasowanie do stopy.

Popularność

Projekt Adidasa stał się ponadczasowym, od prototypu stworzonego w 1964 mija 55 lat a nadal ulice wypełnione są „Gazelami”. Zasługują na to miano głównie przez klasyczny wygląd, uniwersalność oraz przystępną cenę. Jest to model dla każdego, udowodniły to gwiazdy wielu gatunków muzycznych, gwiazdy show-biznesu a także sportowcy wielu dyscyplin. Oczywiste było to, że sięgną po nie subkultury, był to szeroki przekrój od ludzi słuchających Reggae po Grunge czy Rap.

Opisywany model to w szczególności ciekawa historia, ładny wygląd oraz spora popularność wśród dużego grona odbiorców. But stosunkowo stary nadal wzbudza pozytywne emocje związane z komfortem użytkowania a za razem przemyślanego design’u.

Te wszystkie czynniki wpływają na niesłabnące zainteresowanie oraz na to, że but wciąż cieszy się dużą popularnością. Lifestyle’owa pozycja od niemieckiego koncernu sprawdzi się zarówno do sportowego outfitu jak i do bardziej casual’owego ubioru.

Adidas Gazelle w wielu konfiguracjach znajdziecie na ataf.pl. Zapraszamy po opisany model w damskiej oraz męskiej rozmiarówce, jak i po inne produkty topowych marek. Sprawdź: https://www.ataf.pl/1128-buty-lifestyle-adidas


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *