"> Adidas ZX 500 RM BOOST - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks News Sneaker Archive

Adidas ZX 500 RM BOOST

6 lipca 2018

Adidas ZX 500 RM BOOST

Adidas po raz kolejny pokazuje, że wie jak połączyć retro z nowymi technologiami. Model z linii ZX, a konkretniej ZX 500 RM został “uzbrojony” w BOOST.

Adidas ZX 500 RM BOOST, co to?

Adidas po raz pierwszy zaprezentowało model ZX 500 w 1984 roku i w tamtym okresie był to bardzo udany model biegowy. Jednak dziś potrzebna jest modernizacja klasycznych modeli, nie tylko stylistyczna ale i technologiczna. Ogólna bryła i charakter buta został zachowany, ale lekkie zmiany stylistyczne sprawiają, że model ten wpasowuje się bardzo dobrze w dzisiejsze trendy. Na cholewce zastosowano materiały, które znamy właśnie ze starszych modeli, czyli zamsz, siateczkę, które są zszywane, ale logowanie jest już zgrzewane i klejone co pokazuje nowoczesne technologie. Przejdźmy do elementu, w którym znajduje się jedna z najważniejszych zmian, która wpływa na wygodę, czyli podeszwy.

W podeszwie, zamiast pianki EVA zastosowano BOOST, i jest on na całej długości, jedyne co przerywa jego ciągłość to elementy wpasowane w piankę, których zadaniem jest zachowanie wyglądu z klasycznych ZX 500. W przypadku ZX 500 RM BOOST jest to zabieg, który bardziej ma za zadanie stylistycznie zbliżyć go do modelu OG i dodać stabilności, zaś w retro ZX 500 były to pianki, które różniły się gęstością i ich specyficzne ułożenie miało za zadanie w odpowiedni sposób amortyzować.

Adidas ZX 500 RM BOOST, kolorystyka

Nie jedna, a nawet 2 kolorystyki trafią do naszego sklepu. Pierwsza z nich ma symbol producenta B42217 i jest zblizona do modeli retro. Cholewka łączy biel i szarość z lekkimi pomarańczowymi wstawkami. Szary jest panel zamszowy na przodzie buta, w okolicy sznurowadeł oraz element okalający tył. Siateczka na przodzie, z boku, język oraz wyściółka buta są białe. Pomarańcz, dosyć ciemny zastosowano na tylnym panelu oraz metce na języku. Białe logowanie Adidas w formie Trefoil i napisu jest na języku, na pomarańczowej metce, a 3 szare paski są z boku. BOOST w podeszwie jest biały, a na nim zastosowano elementy w kolorze szarym.

Bardziej stonowana kolorystyka ma numer B42204. Cholewka, język oraz wyściółka ma ciemnoszary kolor, a jedynym elementem, który się wyróżnia jest lekko różowe logowanie na języku. W podeszwie zastosowano biały BOOST, element stabilizujący piętę jest czarny, a reszta wstawek ma ten sam kolor co logowanie na języku.

W przypadku obu kolorystyka spód jest czarny, wykonany z wytrzymałej gumy.

Adidas ZX 500 RM BOOST, zdjęcia

ADIDAS ZX 500 RM BOOST GREY FIVE WHITE CLEAR ORANGE B42217

ADIDAS ZX 500 RM BOOST GREY FIVE WHITE CLEAR ORANGE B42217

ADIDAS ZX 500 RM BOOST GREY FOUR WHITE SCARLET B42204

ADIDAS ZX 500 RM BOOST GREY FOUR WHITE SCARLET B42204

Adidas ZX 500 RM BOOST, dostępność

Obie kolorystyki będą u nas dostępne 7 lipca, ale już teraz możecie przejść na strony produktu, na których zegarek odlicza czas do premiery. Jeżeli jesteście zainteresowani kolorystyką B42217, czyli tą zbliżoną do retro kliknijcie tutaj, jeżeli chcielibyście ciemnoszarą, B42204, klikajcie tutaj. Dodatkowo mamy dla naszych czytelników specjalny kod:

ATAFzx25

Który daje 25% zniżki na wszystkie produkty z kategorii Adidas ZX, w tym i Adidas ZX 500 RM BOOST.


  Written by:


  previous post

  Drake – Scorpion

  next post

  ATAF SUMMER SELLOUT


  Leave a comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *