"> Air Jordan 1 Low - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Sneaker Archive

Air Jordan 1 Low

17 stycznia 2018

Air Jordan 1 Low

Air Jordan 1 to model, który zaczął całą serię modeli sygnowanych Jordan. Model ten został zaprojektowany przez Peter’a Moore’a i był pierwszym modelem dla Michael’a Jordan’a. Pierwszy model został wydany 1985 roku i był pierwszym modelem, który można było dostać w kilku kolorystykach. MJ nie był zbyt chętny do noszenia tego modelu podczas gry, twierdził, że będzie wyglądał jak klown. Legenda otaczająca AJ1 głosi, ze zostały one zbanowane przez NBA , gdy to nie prawda. Modelem zbanowanym były Nke Air Ship, a powodem banu na nie przez ligę było zbyt małe dopasowanie do ubioru Chicago Bulls, czyli drużyny w której grał MJ. Nike jednak troszkę nagięło fakt banu na buty i podciągnęło do niego Air Jordan 1 i okrasiło je mianem “butów zbanowanych z NBA”. Fakt ten przyczynił się do bardzo dużej popularności modelu pośród konsumentów.

Po raz pierwszy Nike wydało ponownie model Air Jordan 1 jako retro w 1994 roku, ale dopiero w 2004 roku mieliśmy możliwość kupna wersji Low. Wersja opisywana w tym wpisie czerpie swoja inspirację z modelu retro, który pochodzi z 2003 roku i był w większości wykonany z czarnej lakierowanej skóry. Wersja z 2003 roku była wysoka i miała czarną podeszwę.

Źródło – SneakerFiles

Wersja opisywana dziś to model niski bazujący na modelu z 2003 roku. Różnice dotyczą wysokości cholewki oraz ogólnej kolorystyki. Zamiast modelu High mamy wersję niską a zamiast czarnej podeszwy mamy ją w kolorze białym. Logo wings przeniesiono z panelu w okolicach kostki na tył buta a na języku widnieje wyhaftowany jumpman, a reszta pozostała bez zmian.

Jeżeli jesteście zainteresowani pierwszym modelem dl Michael’a Jordan’a to zapraszamy do naszego sklepu. Model opisywany tutaj jest w rozmiarówce damskiej, ale pod linkiem znajdziecie całą ofertę modelu numer 1 od Jordan.


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *