"> Air Jordan 6 - Historia - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks Memories Sneaker Archive

Air Jordan 6 – Historia

15 marca 2019

Air Jordan 6 – Historia

Air Jordan 6 – Historia

Jordan wraz z Hatfieldem przyzwyczaili wszystkich do corocznych premier nowego obuwia, a więc w końcu nadszedł i czas na następce piątego modelu linii Air Jordan. W szóstym modelu przygotowanym dla MJ’a zdobył wraz z Chicago Bulls swój pierwszy tytuł mistrzowski notując świetne liczby oraz imponujące występy. Skutkowało to tytułem MVP zarówno finałów jak i świetnego sezonu zasadniczego. Sportowiec roku zasługiwał na jak najlepsze obuwie, więc Tinker i Nike dołożyli wszelkich starań aby spełnić oczekiwania Michaela. But zadebiutował w 1991 roku w rekordowej ilości – aż pięciu kolorystyk.

Budowa i wygląd buta

Buty znacznie odbiegają wyglądem od Air Jordan V co wcale nie oznacza, że nie zobaczymy wspólnych elementów. Jednym z takich elementów będzie ponowne wykorzystanie przezroczystej podeszwy zewnętrznej gwarantującej przyczepność do parkietu. Kolejnym wspólnym patentem jest praktyczny lace lock, który nie co zmienił wygląd względem poprzednika (usunięto przezroczystą obudowę).

W butach postawiono w dużej mierze na praktyczne rozwiązania, jednym z nich jest gumowy język z dwoma otworami na palce. Zabieg ten pozwalał na łatwiejsze zakładanie obuwia. Przy zakładaniu pomocny był także gumowy „spojler” z tyłu buta, jednak zupełnie inny niż ten pamiętany z czwartego modelu. Spojler w tym przypadku to idealne określenie, patrząc na to, że obiektem inspiracji było Porsche 911 należące do samego Michaela Jordana.

Były to już czwarte i zarazem ostatnie jordany zaprojektowane dla Michaela z widocznym systemem Air. Na języku pojawia się również dodatkowa osłona ozdobiona jumpmanem, pod którą chowa się część sznurówek. To co jest też elementem charakterystycznym to znaczna ilość różnej wielkości dziurek, gwarantujących ulepszoną wentylację i zwiększony komfort podczas gry. Sporą ciekawostką jest umieszczenie przez Tinkera, na pierwszy rzut oka niewidocznego numeru 23 na boku cholewki. Widoczne jest to szczególnie w kolorystyce OG – Carmine, gdzie numer zestawiony został z kontrastującym czerwonym kolorem.

Wszystkie kolorystyki OG wychodziły z logotypem Nike Air na tyle obuwia, tak samo z resztą jak ostatnie wydania. Buty posiadają spore grono zwolenników, a każda nadchodząca premiera cieszy się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do zakupów na sklepie internetowym Ataf.pl, gdzie znajdziecie duży wybór modelu Jordan 6 oraz innych jordanów.

Nike Air Jordan 6 “Black Infrared” 384664-060

Air Jordan 6 GG Game Royal Blue Pink 543390-439

Air Jordan 6 Retro “Maroon” 384664-116

Air Jordan 6 Retro “Oreo’ 384664-101

Air Jordan 6 Retro “Wheat” 384664-705


  Written by:


  previous post

  Fila 95 Grant Hill 1

  next post

  Adidas Superstar


  Leave a comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *