"> Air Jordan 7 - Historia - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks Memories Sneaker Archive

Air Jordan 7 – Historia

25 marca 2019

Air Jordan 7 – Historia

Air Jordan 7 – Historia

To już siódmy model obuwia zaprojektowany dla najlepszego gracza w historii tego sportu. Zadebiutowały w roku 1991, w okresie szczególnym dla samego Jordana, bowiem właśnie na ten okres przypada szczyt formy amerykana. Klasę pokazywał zarówno w klubie jak i na podłożu reprezentacyjnym, zdobywając drugi tytuł mistrzowski NBA oraz złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Budowa, fakty i ciekawostki

Kolejny model dla Jordana tak jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, zaprojektował niezawodny Tinker Hatfield. Początkowe szkice sugerują nawet na pół przedzielony suwakiem język, a same w sobie buty wyglądem delikatnie przypominają Nike Air Huarache, głównie przez neoprenową „skarpetę”. Warto nadmienić, że to co wyróżnia siódemki to niewielki otwór na bokach butów (również przypominający Huarache). Buty były znacznie lżejsze od poprzednich Jordanów co było dużą zaletą podczas dynamicznej gry na halach NBA.

Pod piętą znowu zabrakło widocznego systemu Air i już nie zagościł on w butach przygotowywanych specjalnie dla MJ’a. To co również na dobre zniknęło to logo Nike, Swoosh nie pojawił się już w nowszych modelach. Tinker wraz z Michael’em odeszli również od patentu z przezroczystą podeszwą, najpewniej z powodu żółknięcia outsole’u.

Nie da się ukryć że bryła buta nawiązuje w znacznym stopniu do Air Jordan 6, jedynie długość języka uległa skróceniu w porównaniu do wcześniejszych par. Języki przyozdobiono rozmaitymi kształtami w niesymetrycznym ułożeniu względem drugiego buta, kształty te to odniesienie do afrykańskiego wzornictwa. To co jest ciekawe oraz niewidoczne na pierwszy rzut oka to ulokowanie geometrycznej cyfry 7 na tyle obuwia. Niewidoczne ponieważ Jordanowe 23 częściowo zasłania drugoplanową siódemkę.

Pierwsze 5 kolorystyk zawitało do sklepów w 1992 roku, a do kampanii reklamowej użyto postaci Królika Buggs’a oraz współpracy Jordana z Michael’em Jackson’em. Odbiło się to znacznym zainteresowaniem oraz ciepłym przyjęciem obuwia. Ostatni czas nie był jednak czasem Siódemek, wychodziło niewiele nowych kolorystyk, natomiast w zeszłym roku wyszły jedynie 3 kolory w wersji low.

Liczymy, że 2019 będzie bardziej przychylny dla Air Jordan 7 i zobaczymy wiele ciekawych kolorystyk zarówno świeższych jak i tych OG.

Sprawdź: Nike Air Jordan 7 w sklepie ataf


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *