"> Air Jordan 8 - Historia - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks Memories News Sneaker Archive

Air Jordan 8 – Historia

5 czerwca 2019

Air Jordan 8 – Historia

Air Jordan 8 – Historia

Tym razem na warsztat bierzemy buty wyjątkowe dla Nike jak i dla koszykarza Chicago Bulls, albowiem to właśnie w „ósemkach” Michael Jordan wraz z drużyną sięgnął po trzeci mistrzowski tytuł z rzędu! Entuzjaści talentu i pomysłowości Tinkera, po raz kolejny nie mogli czuć się zawiedzeni. Model przygotowany dla MJ’a na sezon 92/93 to bezpardonowy wygląd oraz połączenie funkcjonalności z idealną trakcją. Sam Jordan wzbił się w nich na wyżyny swoich możliwości, zdobywając mnóstwo nagród indywidualnych oraz wcześniej wspomniany Three Peat.

Air Jordan 8 – budowa

To co na pierwszy rzut oka wyróżnia ósmy model stworzony na potrzeby MJ’a to innowacyjne oraz jak na tamte czasy niespotykane zastosowanie dwóch obustronnych rzepów. Rozwiązanie to ma na celu dodatkowe ustabilizowanie stopy oraz zwiększenie pewności podczas gry.

Rzepy mogą przypominać uszy królika, co zostało zauważone przez działaczy Nike i zaowocowało kolejną współpracą pomiędzy Nike a Looney Tunes. Tym samym najbardziej popularna, domowa kolorystyka zyskała przydomek „Bugs Bunny” i jest używany do dziś. Kampania reklamowa cieszyła się sporym powodzeniem, głównie właśnie za sprawą bajkowego królika.

Buty mimo wielu zmian względem poprzednika, odziedziczyły po siódemkach „skarpetę”, a w zasadzie kołnierz znany chociażby z Nike Air Huarache. Nowością w obuwiu jest również wypukły okrąg z materiału frotte ulokowany na języku, w którym zawiera się popularny Jumpman.

Buty charakteryzują również ciekawe niesymetryczne wzorki, umieszczone tuż nad midsole’m oraz bardzo praktyczny pulltab przytwierdzony do tzw. skarpety.

Air Jordan 8 – parę faktów

Były to pierwsze Jordany zaprojektowane dla Michaela Jordana, z których całkowicie zniknęło logowanie Nike oraz ostatnie przed pierwszą emeryturą GOAT’a.

Zostały wydane jedynie 3 wersje OG, a więc minimu o jedną mniej niż w przypadku poprzednich modeli. Kolorystyki te to : Home ( Bugs Bunny), Aqua oraz Playoffs

Z uwagi na solidną konstrukcję buty szybko zyskały przydomek „The Punisher”

Kup Model Nike Air Jordan 8 w Ataf.pl


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *