"> Converse Fastback UNC - Aukcja butów w których grał Michael Jordan - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks News

Converse Fastback UNC – Aukcja butów w których grał Michael Jordan

4 marca 2018

Converse Fastback UNC – Aukcja butów w których grał Michael Jordan

Dla odświeżenia, Michael Jordan nie był fanem, ani nie był sponsorowany przez Nike od początku swojej kariery koszykarskiej. Grając w NCAA mimo dostępności modeli Nike oraz ich większej popularności pośród graczy wybierał modele spod szyldu Converse. I to właśnie Converse Fastcack trafiają na aukcję.

Model ten to klasyczna wysoka bryła, zbliżona kształtem do Adidas Top Ten. Kolorystyka charakterystyczna dla Uniwersytetu Północnej Karoliny, czyli biel połączona z jasnym niebieskim. Biały jest głównym kolorem i znajdziemy go na cholewce i podeszwie, natomiast spód oraz detale takie jak logowanie Converse z boku czy napisy na metkach są w błękicie. Na bucie znajduje się podpis Michaela Jordana oraz napis “1992 NCAA Cahmpionship” co upamiętnia sezon z 1992 roku, w któym to niestety drużyna UNC odpadła w półfinale po przegranej z Ohio State. Jednak sam fakt, że w tej dokładnie parze grał “The GOAT” sprawia, że jest to swego rodzaju buciarski Graal.

Converse Fastbreak "MJ Worn" UNC

Converse Fastbreak "MJ Worn" UNC

Converse Fastbreak "MJ Worn" UNC

Converse Fastbreak "MJ Worn" UNC
Źródło – Sneaker News

Jeżeli posiadacie rozmiar US12,5 i macie sporą ilość gotówki to sprawdźcie aukcję. Niedawno na aukcję trafiła para AJ1 zmodyfikowana specjalnie dla MJ’a, miała ona zintegrowany stabilizator ponieważ Jordan miał kontuzjowaną stopę. Jako wyznacznik kwoty końcowej, dla informacji, zmodyfikowane AJ1 poszły “jedynie” za 55000$. Jeżeli komuś się uda wygrać ten kawałek historii obuwia to oznaczcie ATAF na zdjęciu 😉

Nike Air Jordan 1 "MJ Foot Injury"
Źródło – Heritage Auctions

Jeżeli jednak zainteresowani jesteście produktami Jordan to zapraszamy do naszego sklepu.


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *