"> Flyknit nowej Generacji - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks News

Flyknit nowej Generacji

30 marca 2018

Flyknit nowej Generacji

Nike przygotowało nową wersję swojej plecionej cholewki. Pierwszy raz zobaczyliśmy model z nowym Flyknit na nogach DeMar DeRozan’a z Toronto Raptors, kiedy to miał nowy model z linii Kobe, jednak nie wiadomo było jeszcze, że to nowa tachnologia.

Flyknit nowej Generacji, dokładniej

Nowa wersja Flyknit różni się od swojego poprzednika metodą produkcji. Wcześniej Flyknit był pleciony przy pomocy wspomaganych komputerowo maszyn w jednej płaszczyźnie. Tworzono płat materiału, który później odpowiednio łączono z cholewką, czasem wzmacniano. Nowy Flyknit jest tworzony przestrzennie, produktem końcowym plecenia jest chlewka, która otula stopę jak skarpetka i jest przystosowano lepiej z punktu widzenia anatomicznego i przestrzennego. Takie rozwiązanie zapewnia lepsze dopasowanie, mniej niepotrzebnych punktów zgięć co zwiększy wytrzymałość. Przy nowej technologii cholewka nawet jest pleciona pod stopą.

Flyknit nowej Generacji, video

Flyknit nowej Generacji, produkty

Na dany moment technologię tą zastosowano w 4 modelach. Nowy flyknit znajdziemy w modelu koszykarskim, o którym wspominaliśmy wyżej Kobe NXT 360, w 2 modelach piłkarskie Mercurial Superfly 360, Mercurial Vapor 360 oraz najnowszych biegówkach Nike Free RN Motion 360.

Flyknit nowej generacji
Źródło – Nike

 


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *