"> Modularne buty? - Nike Air Huarache Drift Premium - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

News

Modularne buty? – Nike Air Huarache Drift Premium

30 grudnia 2017

Modularne buty? – Nike Air Huarache Drift Premium

Idea modułów polega na możliwości dodawania funkcji oraz wprowadzania zmian do przedmiotu. Widzieliśmy już modułowe telefony, przykładem może być Motorola Moto Z, do której można dołączyć np. projektor czy moduł z głośnikami. Mogłoby się wydawać, że w obuwiu nie ma jak wprowadzić modułów, ale jako moduł możemy potraktować chociażby “pigułkę” Nike+, która mierzyła kroki i dystans w niektórych modelach biegowych.

Nike przedstawiło modyfikację jednego ze swoich modeli retro biegowych, Huarache. “Sandały” zaprojektowane przez Tinker Hatfielda od 1991 roku miały już kilka wersji, między innymi na podeszwie free, czy też uzimowione.

Nike Huarache Free Run – Źródło: Flight Club

Nike Huarache Utility – Źródło: Flight Club

Nowy model, można powiedzieć, że wychodzi od modelu Ultra. I główna zmiana to dodanie specjalnych mocowań po bokach, do których możemy podpiąć pas środkowy lub specjalny element do przeciągnięcia sznurowadeł. Oczywiście  wszystkie elementy charakterystyczne dla Huarache są zachowane, czyli pas stabilizujący z tyłu, budowa skarpetki czy panele z przodu cholewki. Sznurowadła są trzymane przez specjalne linki, a cały system przypomina Flywire.

W podeszwie znajdziemy amortyzację, która zapewniona jest przez poduszkę Air. W pudełku z butami znajdziemy dodatkowy pas oraz elementy dzięki, którym użyjemy sznurowadeł. Kolorystyka jaką zaprezentowało Nike to ta oryginalna z Nike Huarache Light. Huarache Drift mają trafić do sprzedaży 25 stycznia 2018 roku, numer katalogowy tej konkretnej kolorystyki to AH7335-002.


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *