"> NBA All Star Game 1989 w Houston - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Memories

NBA All Star Game 1989 w Houston

14 lutego 2019

NBA All Star Game 1989 w Houston

Z racji zbliżającego się wielkimi krokami All-Star Game 2019 chcielibyśmy przybliżyć kilka z minionych Meczów Gwiazd. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń zarówno sportowych jak i wizerunkowych w lidze NBA.

Jako pierwsze bierzemy na warsztat spotkanie, które odbyło się 12 lutego 1989 roku w Houston. Spotkanie zostało rozegrane przy widowni liczącej 44,735, na największej hali miasta „NRG Astrodome”.

 

Drużyna wschodu wybiegła na boisko w czerwone koszulkach. Na froncie znajdował się logotyp ligi z dużym białym napisem NBA. Pod spodem znajdował się biały numer zawodnika oraz napis All-Star. Na boku po obu stronach ulokowano 5 gwiazd symbolizujący Mecz Gwiazd. Tył koszulki został ozdobiony nazwiskiem zawodnika oraz numerem.

Drużyna reprezentująca zachód pojawiła się na boisku w białych koszulkach z identycznym oznakowaniem. Na froncie znajdował się logotyp ligi z dużym czerwonym napisem NBA. Pod spodem znajdował się numer zawodnika w kolorze niebieskim oraz czerwony napis All-Star. Na boku po obu stronach ulokowano 5 gwiazd symbolizujący Mecz Gwiazd. Tył koszulki został ozdobiony nazwiskiem zawodnika oraz numerem.

 

 

Zawodnikami rozpoczynającymi w drużynie wschodu byli: Isiah Thomas (Detroit Pistons), Michael Jordan (Chicago Bulls), Dominique Wilkins (Atlanta Hawks), Charles Barkley (Philadelphia 76ers), Moses Malone (Atlanta Hawks). Później na boisku pojawili się: Mark Price (Cleveland Cavaliers), Terry Cummings (Milwaukee Bucks), Larry Nance (Cleveland Cavaliers), Patrick Ewing (New York Knicks), Kevin McHale (Boston Celtics), Mark Jackson (New York Knicks), Brad Daugherty (Cleveland Cavaliers). Trenerem drużyny był  Lenny Wilkens, który w tamtym okresie prowadził Cleveland Cavaliers.

 

Zawodnikami rozpoczynającymi w drużynie zachodu byli: John Stockton (Utah Jazz), Dale Ellis (Seattle SuperSonics), Alex English (Denver Nuggets), Karl Malone (Utah Jazz), Akeem Olajuwon (Houston Rockets). Zawodnikami wchodzącymi z ławki byli: Clyde Drexler (Portland Trail Blazers), James Worthy (Los Angeles Lakers), Tom Chambers (Phoenix Suns), Chris Mullin (Golden State Warriors), Kareem Abdul-Jabbar (Los Angeles Lakers), Mark Eaton (Utah Jazz), Kevin Duckworth (Portland Trail Blazers), Magic Johnson (Los Angeles Lakers). Taktyczne założenia tej drużynie układał  Pat Riley, który w tym okresie był trenerem Los Angeles Lakers.

Pierwsze dwie kwarty to dominacja drużyny zachodu – 47 do 31 w pierwszej kwarcie i 40 do 28 w drugiej. Najaktywniejszymi zawodnikami w drużynie zachodu byli klubowi koledzy Karl Malone i John Stockton.

 

Po pierwszej połowie doskonale zmotywowana drużyna wschodu zaczęła odrabiać straty 37 do 24 to wynik trzeciej kwarty. Michael Jordan wspierany przez Isiah-a Thomas-a dwoili się i troili by zniwelować przewagę drużyny prowadzonej przez Pat-a Riley-a. Niezwykle emocjonująca czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 38 do 32 dla drużyny wschodu.

MVP meczu został ogłoszony Karl Malone zdobywając 28 punktów 9 zbiórek i 2 przechwyty.

 

Ostatecznie pomimo wszelkich starań drużynie wschodu nie udało się odrobić strat i spotkanie zakończyło się 143 do 134 dla Zachodu.

Każdy z zawodników chciał zaznaczyć swoją obecność na parkiecie, nie tylko prezentowali swój talent sportowy, ale także najnowsze i najbardziej pożądane modele butów. Na parkiecie pojawiły się legendarne dziś modele butów: Nike Air Force 2, Nike Air Revolution, Adidas Forum Mid, Converse Pro Conquest Hi. MVP Karl Malone miał na nogach Converse Cons ERX.Charles Barkley nosił Nike Air Alpha Force 2. Największą uwagę jednak przyciągał Michael Jordan, u którego na nogach pojawiły się Nike Air Jordan 4 Bred. Przełomowy model, który zmienił przyszłość rynku obuwniczego.

A jeśli szukacie Jersey i innych ciuchów w klimatach NBA sprawdźcie produkty Mitchell & Ness w Ataf.pl. Sprawdź również całą kategorię: Sklep NBA

Zobacz również:

NBA All Star Game 1996 w San Antonio


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *