"> Nike Air Force 1 - Playstation - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks News

Nike Air Force 1 – Playstation

8 czerwca 2018

Nike Air Force 1 – Playstation

Zbliżają się największe targi gier komputerowych, czyli E3, a Nike szykuje się do wypuszczenia reedycji swojej “konsolowej” wersji Air Force 1, a konkretniej Air Force 1 Playstation.

Nike Air Force 1 – Playstation, ale jak to reedycja?

Model Air Force 1 każdy chyba zna, koszykarski klasyk, który ma w całej podeszwie poduszkę Air ale co ma wspólnego z Playstation? Otóż chodzi tutaj o kolorystykę, która pierwszy raz światło dzienny ujrzała w 2006 roku kiedy to swoją premierę miała 3 konsola Sony i była to wersja limitowana do 150 par dla wybranych pracowników i przyjaciół marki, do których należy między innymi Kobe Bryant, który był twarzą gier NBA na konsoli Sony.

Odwołania do PS3 i marki Playstation widać na butach, Panele z lakierowanej skóry odpowiadały wykończeniu konsoli, gradient taki sam jak domyślny motyw systemu konsoli a na pięcie wyhaftowane, klasyczne logo Playstation. Dodatkowo niektóre elementy buta były w kolorach z logo PS, czyli czerwonym, niebieskim i zielonym

Kobe Bryant Nike Air Force 1 Playstation
Źródło – SneakerNews

Nike Air Force 1 – Playstation, nowa wersja?

Nike niedawno przypomniało historię tego modelu i jego pierwotną wizję. Początkowo zamiast lakierowanej skóry miała być wysokiej jakości skóra licowa w kolorze czerni, a sznurowadła miały być czerwone. Jednak Nike wraz z Sony stwierdziło, że buty muszą się bardziej wyróżniać i upodobnić do konsoli. Dlatego zastosowano zmiany, które możemy zobaczyć na zdjęciu poniżej. Na wkładce znajduje się grafika, która wygląda jak screen z gry.

Nike działając na rynku nostalgii i wypuszczając “odrzucone” wersje swoich modeli zdecydowało, że wypuści 2 kolorystyki Nike Air Force 1 Playstation, tą którą już znamy, czyli z lakierowaną skórą oraz tą która miała wyjść pierwotnie, czyli bez połysku i z czerwonymi sznurowadłami.

Nike Air Force 1 – Playstation, zdjęcia

Nike Air Force 1 Playstation

Nike Air Force 1 Playstation
Źródło – Nike

Nike Air Force 1 – Playstation, kiedy dostępne?

Wedle ostatnich przecieków, premiera ma się odbyć przed E3, a konkretniej 11 czerwca. Ceny jeszcze nie są znane, ani miejsca, w których będzie można je nabyć. Na pewno pojawią się na oficjalnej stronie Nike.


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *