"> Nike Air Jordan 2 – Historia - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks News Sneaker Archive

Nike Air Jordan 2 – Historia

22 stycznia 2019

Nike Air Jordan 2 – Historia

Nike Air Jordan 2 – przez wielu uważane za najbardziej niedoceniony model w których MJ zachwycał kibiców na całym Świecie. Podczas sezonu 1986/87 śrubował w nich kolejne personalne rekordy oraz stawał się kluczowym graczem Byków z Chicago . Model ten najbardziej kojarzy się z luksusowym obuwiem i sam wygląd może przypominać inne high-end’owe obuwie znanych oraz bardziej eksluzywnych marek, stąd też szybko buty przyjęły się do użytku innego niż jedynie gra w koszykówkę. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że drugi model Dla Jordana posiadał elementy przypominające skórę jaszczurki.

Za projekt obuwia odpowiedzialny jest Bruce Kilgore, w porównaniu do poprzednich jordanów, z buta zniknął „swoosh” pociągnięty przez całego buta, natomiast logotyp Nike Air na języku został usunięty na rzecz skrzydeł Air Jordan, ówczesnego logo marki. Projektant za cel obrał sobie mix Świata mody ze sportem, aby nadać „dwójkom” więcej eleganckiego wizerunku, produkowano je we Włoszech. Za krajem produkcji szła w parze również jakość wykonania oraz użytych materiałów, czym deklasowały poprzedni model. Producent szczycił się krajem wykonania i najwyższą jakością, informacje o włoskiej produkcji zostały umieszczone na pudełku jak i wewnątrz obuwia.

Buty mimo luksusowego wyglądu, wysokiej jakości i wygody, nadal uchodzą za najbardziej niedoceniane retro jaysy. Samo Nike również zaniedbało ostatnio ten model , w porównaniu do sąsiednich Jordan 1 i 3, nie dostajemy wystarczająco dużo wydań tego modelu, najprawdopodobniej ze względu na stosunkowo nieduże zainteresowanie związane z „dwójkami”. Pierwsze wydanie również nie wszystkim od razu przypadło do gustu, powodem mogła być wysoka cena jak na tamte czasy, co skutkowało późniejszym wylądowaniem tego modelu w outletach. W 1994 roku, Air Jordan 2 doczekały się wersji Retro w oryginalnej kolorystyce.

Czy według Was dwójki zasługują na trochę większe uznanie i zainteresowanie, jeżeli nie to macie szansę zmienić zdanie w oparciu o zdjęcia poniższych przykładowych wydań i kolorystyk:

Nike Air Jordan 2 BHM BQ7618-007

Nike Air Jordan 2 Melo 385475-122

Just Don x Air Jordan 2 “Arctic Orange”

Nike Air Jordan 2 Retro “Varsity Red” 385475-102

Air Jordan 2 Quai 54 866035-001

NIKE AIR JORDAN 2 RETRO DECON RIO BEIGE 897521-100


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *