"> Nike Air Max 95 "Crystal Blue" OG - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks News Sneaker Archive

Nike Air Max 95 “Crystal Blue” OG

11 grudnia 2018

Nike Air Max 95 “Crystal Blue” OG

Model Nike Air Max 95 nie zwalnia tempa, tym razem na horyzoncie pojawiła się informacja o wydaniu jednej z pierwszych kolorystyk, a konkretniej “Crystal Blue“.

Nike Air Max 95 “Crystal Blue” OG, co to za buty?

Model Nike Air Max 95 pierwszy raz został przedstawiony w 1995 roku. Model ten jest projektem Sergio Lozano, który swoje wcześniejsze doświadczenie zdobył, pracując przy linii Nike ACG. Sergio projektował AM95 z myślą o większych i cięższych biegaczach, a jego inspiracją było ludzkie ciało. Żebrami jest system wiązania, kręgosłupem podeszwa, a mięśniami cholewka. Do stworzenia cholewki użyto syntetycznego zamszu oraz siateczki. Zamsz jest układany na sobie, następnie zszywany, a na koniec formowany ciśnieniowo. Podeszwa ma poduszki Nike Air i daje bardzo dobrą, aczkolwiek na początku dosyć twardą amortyzację. Jedną z ciekawostek na temat modelu jest fakt, że zyskały one przydomek “złodziejki” ponieważ swego czasu były jednym z najpopularniejszych butów, używanych przez złodziei w wielkiej Brytanii.

Nike Air Max 95 “Crystal Blue” OG, kolorystyka

Kolorystyką, która jest najpopularniejsza i najbardziej rozpoznawalna w przypadku Nike Air Max 95 to “Neon“, która odróżniała się stonowaną kolorystyką i mocnymi kontrastującymi elementami w kolorze jasnozielonym. Podeszwa jest czarna, a idąc w górę buta mamy coraz jaśniejsze panele cholewki aż do sznurowadeł, przy których jest biała siateczka. Jasnozielony kolor możemy zobaczyć na poduszkach Air, na paskach trzymających sznurowadła, logowaniach, spodzie i na wkładce. Kolorystyka, która ma trafić już niedługo na półki, posiada taki sam układ barw, jedynie zamiast jasnozielonego koloru jako kontrast, w tym przypadku mamy niebieski.

Nike Air Max 95 “Crystal Blue” OG, zdjęcia

nike-air-max-95-crystal-blue-og

nike-air-max-95-crystal-blue-og

nike-air-max-95-crystal-blue-og

nike-air-max-95-crystal-blue-og
Source – Flight Club

Sprawdź Nike Air Max 95 w ataf


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *