"> Nike Air Max 97 - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Sneaker Archive

Nike Air Max 97

11 stycznia 2018

Nike Air Max 97

Seria Air Max od Nike to modele performance, które są głownie modelami biegowymi. Pierwsze Air Max zostały wydane w 1987 roku i był produktem przełomowym, pierwszy but w którym zastosowano poduszkę z gazem jako system amortyzacji. Pomysł, który później przerodził się w poduszkę Air wyszedł od człowieka o nazwisku Marion Frank Rudy. Za projekt wykorzystujący tą technologię wziął się Tinker Hatfield, który jest dziś uznawany za jednego z najlepszych projektantów obuwia wtedy był również projektantem, ale sklepów Nike. Tak projektant sklepów zainspirowany budowlą z Francji wymyślił buty, w których widoczne było okno a w nim system.

Przejdźmy do tytułowego modelu, Air Max 97. Buty zostały po raz pierwszy wydane w 1997 roku, a za ich projekt odpowiedzialny jest Christian Tresser. Inspiracją obuwia były japońskie, bardzo szybkie pociągi pociągi, potocznie nazywane “pocisk”. Ich opływowy kształt i obłe linie posłużyły jako podstawa projektu. W modelu AM97 po raz pierwszy zastosowano poduszkę Air na całej długości podeszwy oraz odblaski, które zapewniały dodatkowe bezpieczeństwo użytkownikowi. Pierwszy model miał kolor srebrny z wstawkami bieli, czerni oraz czerwieni. Kolorystyka ta nazywana była ‘silver bullet’. Buty miały na tyle nowoczesny wygląd, że miały zarówno rzeszę fanów jak i antyfanów. Największa popularnością AM97 cieszyły się we Włoszech, może to zasługa ‘szybkiego’ wyglądu?

Źródło – Nike

Dziś Air Max 97 są modelem bardzo popularnym, w 2017 obchodziły 20 lecie powstania, co przyniosło nam wiele kolaboracji i ciekawych kolorystyk. Swoje wersje AM97 miało na przykład Undefeated czy raper Skepta. Niedawno Nike również wydało pakiet, gdzie głównym motywem kolorystyk był kamuflaże rożnych państw. Air Max 97 nawet znalazły swoje miejsce pośród 10 modeli kolaboracji Off White X Nike.

Nike x Skepta Air Max 97
Źródło: Nike

Nike x Undefeated Air Max 97
Źródło – Highsnobiety

Nike Air Max 97 ‘Country Camo’
Źródło – Dropdate


Nike x Off White Air Max 97
Źródło – Nike

Dziś AM97 są modelem dosyć popularnym, zawdzięczamy to bardzo udanym kolorystykom wspomnianym powyżej oraz temu, że Nike jeszcze raz wydało je na świat. Jeżeli jesteście zainteresowani modelem Air Max 97 od Nike to zapraszamy do naszego sklepu.


    Written by:    One comment
    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *