"> Nike Epic React - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks News

Nike Epic React

24 stycznia 2018

Nike Epic React

Nike zaprezentowało swój nowy model  biegowy, Epic React. Model ten jest wariację na temat starego modelu Epic z 1985 roku. Największa innowacją jest zastosowanie pianki React, nowego rozwiązania, które mogliśmy już zobaczyć i nawet sprawdzić w modelach koszykarskich takich jak Hyperdunk czy Super.Fly. W modelu Epic, pianka React została “uwolniona” i nie jest ograniczona przez grubą gumową podeszwę. Pianka ta jest odpowiedzią na Boost od Adidas, czyli daje lepsza amortyzację i zwraca bardzo dużo energii. Elementem łączącym model OG i ten nowo wydany, jest rejon stabilizujący piętę.

Nike Epic | Źródło – TheStyleReconteur

Cholewka Nike Epic React wykonana jest z Flyknitu i ma konstrukcję skarpetki. Przy kostce znajduje się stabilizator i pasek, który ułatwia wkładanie buta. Logowanie Nike oraz oczka na sznurowadła wygląda na zgrzane z cholewką, coś jak hyperfuse. Podeszwa modelu jest szersza w porównaniu z cholewką a z tyłu dodatkowo wystaje aby zwiększyć stabilność. Co ciekawe pianka od spodu jest osłonięta tylko w przedniej i tylnej części, środek jest kompletnie odkryty. Sama pianka, która nazywa się React została uzyskana dzięki ścisłej współpracy chemików oraz inżynierów z Nike. Dopiero po około 400 różnych kombinacjach uzyskali odpowiednią mieszankę dającą jednocześnie amortyzację i odpowiedni zwrot energii.

Źródło – Nike

Nowy model swoim kształtem i stylistyką, chyba nie tylko nam przypomina Adidas Ultra Boost. Zarówno konstrukcja skarpetki, minimalistyczna cholewka, specjalna nowa sprężysta pianka, nawet kształt podeszwy jest podobny. Ciekawe jak się rozwinie walka o najwygodniejsze obuwie, ale Nike mogło się w kwestii stylistycznej bardziej postarać. Jeżeli jesteście zainteresowani tym modelem to dostępne będą na stronie Nike.

 


  Written by:


  previous post

  Nike Air Jordan 1

  next post

  Nike Zoom KD


  Leave a comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *