"> Nike KD 6 - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Sneaker Archive

Nike KD 6

19 stycznia 2018

Nike KD 6

W tym wpisie zajmiemy się kolejnym modelem Kevin’a Durant’a, konkretniej numerem 6. Model KD 6 swoją premierę miał w 2013 roku. Projektantem obuwia był Leo Chang i inspiracją do stworzenia projektu była precyzja oraz rzemiosło zegarmistrzowskie.

Model podstawowy ma cholewkę zgrzewaną z 2 warstw. Pomiędzy tymi warstwami znajdziemy Flywire, przez który przeciąga się sznurowadła. Model jest bardzo niski przez co nie ogranicza ruchów kostki. Ciekawie rozwiązano sprawę jezyka, jest on złączony z cholewką z jednej strony i jest asymetryczny, co zwiększa komfort i swobodę ruchu. Podeszwa jest wykonana z pianki Phylon i ma w sobie poduszki Air. Pod piętą znajdziemy odkrytą poduszkę Air Max a w przedniej części sporą poduszkę Zoom Air.

Źródło – Nike

Oczywiście, jak to w modelu sygnowanym nie zabrakło elementów związanych z graczem, dla którego je stworzono. Najwięcej znajdziemy ich na podeszwie, mamy tam “Seat Pleasent’s Finest” co odwołuje się do rodzimego miasta Kevin’a. Na spodzie umieszczono również hologramowe logo KD. Jako bieżnik zastosowano wzór heksagonalny. Cały but jest lekko podobny do modeli piłkarskich, z których zapożyczył również sposób w jaki wykonano logowanie Nike na cholewce.

Poza kolorystyką ze zdjęcia powyżej, która nazywała się “Seat Pleasant’ KD 6 miały kilka naprawdę dobrych, takich jak “NYC 66”, która upamiętnia zdobycie przez KD 66 punktów podczas gry na Rucer Park’u w Harlem’ie czy “Metrology”, odwołującej się do dziecięcego marzenia Kevin’a o zostaniu prezenterem pogody.

Źródło – Nike

Model ten miał jeszcze swoją wersję Elite. Wersja Elite w porównaniu do podstawowej miała wprowadzone kilka zmian, główną z nich była podeszwa. Zmianie uległ system amortyzacji, który został wymieniony na poduszkę 360 Zoom Air. Poduszka była odkryta i dawała sporo amortyzacji, zbliżona była do tej z LBJ X. Wzór na spodzie również uległ zmianie, był głębszy z lekko inną grafiką, dodatkowo dodano kilka wycięć zwiększających elastyczność. Usunięto niestety hologram.

Cholewka modelu Elite nie różniła się znacząco od regularnej wersji KD 6. Głowną zmianą było “uwolnienie” Flywire, nie był on wtopiony tylko luźno przeprowadzony od podeszwy do sznurowadeł. Materiał również zmieniono ze zgrzanej jednolitej powłoki na siatkę.

Model, który możecie zobaczyć poniżej to kolaboracja Nike i Fragment Design. W wyniku tej kolaboracji powstałą wersja Elite, która była bardziej jako model codzienny niż performance. Szkoda zamszu i tak ładnego buta na tyranie na boisku.

Przy tej wersji zmeniono logo z boku pięty z przyklejanego na tłoczone, a specjalne logo z języka, przedstawiające numer koszulki KD, 35 oraz numer modelu zastąpiono logiem Fragment Design. Jak widzicie, model jest bardziej premium w porównaniu do modeli standardowych.

Jeżeli jesteście zainteresowani tym modelem to niestety ale muszę was zasmucić, w sklepie ich raczej nie znajdziecie. Jednak jeżeli chcielibyście produkty sygnowane Kevin’a Durant’a to zapraszamy do naszego sklepu.


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *