"> Nike LeBron 11 - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Sneaker Archive

Nike LeBron 11

2 lutego 2018

Nike LeBron 11

W tym wpisie zajmiemy się 11 modelem stworzonym przez Nike dla samego “Króla”. Model ten odznaczał się od poprzednich o wiele bardziej agresywną stylistyką, były bardziej dynamiczne.

W 11 odsłonie obuwia LeBron’a James’a zastosowano nowy materiał o nazwie HyperePosite, który jest połączeniem technologii FoamPosite oraz Hyperfuse. Materiał ten pod wpływem ciepła stopy i użytkowania dopasowuje się lepiej do stopy. W dopasowaniu pomaga dynamiczny Flywire, który znajdziemy przy 6 parach oczek na sznurowadła, w 2 jest on ukryty. Sam HyperePosite jest segmentowany co pozwalana uniknięcie zbyt sztywnej cholewki i wzmocnienie jej w kluczowych miejscach.

Za amortyzację odpowiada tutaj połączenie Lunarlon i Zoom Air. Poduszka Zoom Air jest na całej długości stopy i jest umieszczona w wyjmowalnej wkładce zrobionej z Lunaru. Zoom Air daje odpowiednie odbicie a Lunar o wiele lepiej amortyzuje. Zastosowanie wyjmowalnej amortyzacji sprawiało, że jeśli posiadaliśmy inne modele z tak zastosowaną amortyzacją to mogliśmy ją zmieniać na przykład, na pełny lunar lub wkładkę z systemem Nike+ Basketball, które były dostępne w Nike Kobe 8. Buty były skonstruowane w taki sposób, że cholewka była bezpośrednio umoszczona na spodzie. Za przyczepność odpowiadał wzór przypominający plaster miodu, dodatkowo w kluczowych miejscach wchodził on wyżej na cholewkę. W 2013 roku Nike LeBron 11 był uważane za najbardziej zaawansowany technicznie model ze stajni Nike Basketball.

11 był dostępne w 4 wersjach, standardowej, którą możemy nazwać Mid, Low, Elite oraz EXT. Najbardziej od wersji standardowej odbiegały Low, albowiem zamiast amortyzacji Lunarlon + Zoom Air miały odkrytą poduszkę Air Max na całej długości. Modele Elite miały zmienioną płytkę wspierającą śródstopie. Została ona przedłużona do około połowy wysokości cholewki na środku buta w celu zwiększenia stabilności. W okolicy kostki również dodano elementy zwiększające stabilność. W cholewce troszkę inaczej poprowadzono materiał HyperPosite w celu zwiększenia miejsc w których może się ona swobodnie zginać. Dodano również “skrzydło” Flywire aby zapewnić jeszcze większe dopasowanie. Wersje EXT był przeznaczone do użytku codziennego, zastosowane na cholewce materiały to między innymi zamsz czy jeans.

NIKE LEBRON XI 11 EXT DENIM QS

Model ten zadebiutował na rynku w kolorystyce “Parachute Gold”, która została bardzo dobrze przyjęta. Nie zabrakło także klasycznych kolorystyk dla linii LeBron, czyli Dunkman, Grafitti czy South Beach. Dodatkowo nowe kolorystyki bardzo dobrze się prezentowały. Logowania Nike możemy znaleźć możemy po obu stronach cholewki. Na zewnętrznej stornie odwrócona łyżwa jest umieszczona na środku, a po wewnętrznej stornie znajdziemy małą łyżwę Nike na przodzie. Znaczek LBJ w formie korony znajduje się na języku. Na płytce stabilizującej śródstopie znajduje się wytłoczony podpis LeBron’a James’a.

Ciekawy jest jeden fakt na temat Nike LeBron 11, buty te nie były lubiane przez samego LBJ’a, zagrał w nich kilka razy i głównie widziano go na parkiecie w swoim pobocznym modelu Nike LeBron Soldier VII. Sam LeBron niechęć do Nike LeBron 11 argumentował dyskomfortem jaki czuł podczas grania w nich. Mimo, że LeBron 11 nie były widywane zbyt często na nogach LeBron’a to nie wpłynęło to na sprzedaż modelu, zapewne jest to zasługa bardzo ciekawego i dobrego designu obuwia, mnogości kolorystyk i uniwersalności modelu w kwestii użytkowania. Ja sam posiadałem je i były naprawdę fajnym modelem, jednak były troszkę za sztywne i dla mnie dużo im brakuje do Kobe 4, czyli mojego ideału.

Poniżej możecie zobaczyć nasze zdjęcia wersji Elite.

Nike LeBrony 11 Elite SE

Nike LeBrony 11 Elite SE

Nike LeBrony 11 Elite SE

Nike LeBrony 11 Elite SE

Nike LeBrony 11 Elite SE

Nike LeBrony 11 Elite SE

Nike LeBrony 11 Elite SE

Jeżeli jesteście zainteresowani modele Nike LeBron 11 to jest on teraz ciężko dostępny ale na naszej stronie ostała się jedna para Elite i EXT, dostępne są tutaj. Jeżeli chcielibyście zobaczyć inne produkty sygnowane przez “Króla” to zapraszamy do naszego sklepu.


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *