"> Nike LeBron X - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Sneaker Archive

Nike LeBron X

9 stycznia 2018

Nike LeBron X

O tym kim jest LeBron James pisaliśmy w poprzednim wpisie o Nike Zoom LeBron Soldeir 11. W bardzo dużym skrócie LBJ to monstrum na boisku, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.

Zacznijmy od opisania wyglądu oraz technologii zastosowanych w 10 modelu LBJ’a. Cholewka wykonana jest w technologii Hyperfuse, czyli zgrzewanie materiałów w celu uzyskania odpowiedniej wytrzymałości, elastyczności oraz przewiewności przy jednoczesnym obniżeniu wagi. Ogólny kształt jest mocno geometryczny i ostry. Język wykonany z siateczki i gąbki jest dosyć wysoki i na jego końcu znajduje się logowanie LBJ. Za dopasowanie odpowiada zmieniony system Flywire. Zmiany tyczą się jego umocowania w obuwiu, zwyczajna wersja Flywire była zintegrowana/zszyta z cholewką. W LBJ X dynamiczny Flywire jest złączony tylko z podeszwą i luźno przebiega przez cholewkę, przekręcenie przez niego sznurowadeł i ściśnięcie sprawia, że noga jest lepiej trzymana i poprawia się dopasowanie. Ciekawe jest logowanie Nike na boku cholewki, łyżwa jest odwrócona.

Za amortyzację odpowiada poduszka 360 Zoom Air, czyli odkryta poduszka Zoom Air na całej długości podeszwy. Zapewnia ona bardzo dobrą amortyzację oraz odbicie, jednak jej pełen potencjał odczuć mogą ciężsi gracze w mojej opinii. Ja ważąc około 75kg sprawdzając te buty czułem się lekko niestabilnie. Podeszwa jest płaska i na jej spodzie znajdziemy dużą 10 w formie rzymskiej cyfry pod piętą oraz logo LBJ na środku. Wzór na podeszwie zapewnia przyczepność niezależnie od kierunku.

Model dostępny był w wersji wysokiej, niskiej, Elite oraz EXT. Wersja wysoka to ta najbardziej standardowa i opisana powyżej. Wersja niska ma poprowadzone linki Flywire na zewnątrz cholewki a poduszka 360 Zoom Air została zastąpiona systemem Air Max. Wersja Elite posiadała dodatkowe elementy na cholewce, wykonane z carbonu mające za zadanie zwiększyć dopasowanie i ochronę. Wersje EXT były przeznaczone bardziej do codziennego użytku i był to modele bardziej premium i na codzień.

Wersja EXT znajduje się na poniższych zdjęciach, a jej cholewka wykonana jest z jeansu a język oraz wnętrze jest wyściełane skórą.

Model ten niestety jest już niedostępny, ale jeżeli jesteście zainteresowani produktami sygnowanymi przez Lebron’a James’a to zapraszamy do naszego sklepu.


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *