"> Nike Zoom KD - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Sneaker Archive

Nike Zoom KD

25 stycznia 2018

Nike Zoom KD

4 model dla Kevin’a Durant’a został wydany pod koniec 2011 roku, odznaczał się pomiędzy innymi butami bardzo dużym pasem środkowym. Za projekt odpowiadał Leo Chang’a. Obuwie zostało wykonane aby sprostać wymaganiom KD, czyli zapewnić dobrą amortyzację i pozwolić mu na zwinne i szybkie ruchy. Linie poprowadzone są dosyć delikatnie, a do wykonania cholewki wykorzystano Siatkę oraz tworzywo sztuczne i wykonano ją poprzez zgrzewanie, czyli w technologii Hyperfuse. Dodatkowo w KD4 zastosowano specjalny system dopasowania buta do stopy. System ten pozwala na uzyskanie indywidualnego dopasowania buta do stopy. Cholewka dodatkowo była mocniej ścięta aby zapewnić swobodę ruchu. Za amortyzację odpowiadała poduszka Zoom Air umieszczona w przedniej części.

Leo Chang oczywiście nie zapomniał o małych i dużych szczegółach, które dotyczą tylko Kevin’a Durant’a. Wzór na podeszwie ma kształt błyskawicy co odwołuje się do drużyny, w której grał KD, napis “Big Chucky” na pięcie przypomina trenera z młodych lat KD. Inicjały “WP” w przedniej części podeszwy dotyczą rodziców Kevin’a, a imię “Barbara” odnosi się do jego ciotki. Na podeszwie znajdziemy również osobiste wiadomości KD takie jak “Work hard”, czy “Stay focused”.

Model doczekał się wielu kolorystyk, które dziś może nie są aż tak pożądane, ale w czasach świetności KD4 wyglądało to inaczej. Kolorystyki takie jak “Weatherman”, “Nerf” czy “Galaxy” były obiektem westchnień, każdego kolekcjonera koszykarskich butów. Na zdjęciach poniżej mamy kolorystykę BHM, która także zwracała uwagę.

Dziś, KD4 znaleźć nowe jest naprawdę trudno, wręcz niemożliwe, tak więc życzymy szczęścia na aukcjach itp. Jeżeli jesteście zainteresowani produktami sygnowanymi nazwiskiem Kevin’a Durant’a to możecie je znaleźć w naszym sklepie.


  Written by:


  previous post

  Nike Epic React

  next post

  Jordan 3 “Tinker”


  Leave a comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *