"> Travis Scott x Air Jordan 1 - Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl
Premiery • recenzje • Newsy • Ataf.pl

Kicks

Travis Scott x Air Jordan 1

3 kwietnia 2019

Travis Scott x Air Jordan 1

Travis Scott x Air Jordan 1

Travis Scott na dobre zaprzyjaźnił się z Nike, a owocem tej współpracy jest kolejny model stworzony przez rapera z Houston wraz z gigantem z Oregonu. Ostatnie trzy oficjalnie wydane projekty rapera spotkały się z dużym entuzjazmem i zdobyły uznanie sneakerhead’ów na całym Świecie.

Po pomysłowych Air Force 1 wykonanych z płótna, Czwórkach osadzonych w błękitnym kolorze oraz najnowszych Jordanach 33 do koszykówki, czas na Air Jordan 1! Nike przyzwyczaiło nas do dużej częstotliwości wydawania pierwszych Jordanów, na tyle że praktycznie raz w miesiącu dostajemy zupełnie nowe wersje Jedynek. I to właśnie Maj będzie miesiącem poświęconym Travis’owym Jordanom. Premiera europejska została zaplanowana na 3 Maja 2019 roku i zobaczymy je na aplikacji SNKRS od Nike.

Niekwestionowany pretendent do buta roku to głównie biały i ciemnobrązowy kolor znany z ubiegłorocznych Trójek „Mocha”. Jednak to co najbardziej wyróżnia te buty od standardowych Jedynek jest zewnętrzny Swoosh, który jest zwrócony w tylną stronę oraz częściowo ucięty przez podeszwę środkową. Warto dodać, że nie jest to identyczna łyżwa, używana w regularnych wydaniach. Ostatnio panujący trend na zdeformowane i asymetryczne buty dopadł i Travisa. Aczkolwiek trzeba przyznać, że wyszło to bardzo dobrze a ciemnobrązowy kolor idealnie komponuje się w styl Jedynek.

Jak to zwykło bywać w projektach kolaboracyjnych, nie zabrakło ciekawych smaczków, a sam raper zadbał o wiele szczegółów, jakich? Jest ich naprawdę sporo.

Cholewka w czarnym, brązowym oraz białym kolorze zostały wzbogacone o mocno czerwone logo Nike Air na języku, a sam język skrywa pionowy napis Cactus Jack również w kolorach czerwieni.

Podeszwa środkowa natomiast to odcień delikatnie off-white’owy, nieznacznie różniący się od bieli na toeboxie. Outsole odwzorowuję kolor przewodni buta a na tyle zobaczymy wycięte laserowo „buźki” znane już z Air Force 1 Sail.

Jeżeli mowa o ciekawostkach, nie można pominąć odczepianej na rzep góry buta, która służyć może za skrytkę na drobne przedmioty ;). Środek skrytki został wykończony gustowną czerwoną skórą. Pod regularnym kształtem łyżwy (część wewnętrzna) kryję się biały napis Cactus Jack – kryję się ponieważ jest umieszczona na białym tle.

Kolejnym smaczkiem są dwie inne wkładki – jedna standardowa biała z logo Nike Air, druga zachowana w tej samej kolorystyce natomiast logotyp Nike zamieniono na logo Cactus Jack. Buty zapakowane zostały w pudełko przypominające standardowy box od Air Jordan 1, jednakże czarny kolor zastąpiono brązowym. Do całego zestawu łącznie dostajemy 5 par sznurówek: Czarne (kolor domyślny), brązowy, biały, czerwony oraz jasno różowy. W tym też kolorze użyto papieru, okalającego obuwie w pudełku.


    Written by:    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *